Oceania Regional 2017

Entry Lists as of Sunday, February 19 2017 - 20:33

263 players entered.
4 withdrawals.
259 players participating.
plus 7 doubles partners nominated but no entry received from these players.

Click for Event Lists

Player List

A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  M  N  O  P  R  S  T  V  W  Y  Z 

To find a player use CTRL - F        Click player's name for more entry details

AUS - 14    ACT - 9    EGY - 1    GER - 4    HKG - 1    IND - 1    JPN - 1    KOSH - 1    NSW - 47   
NZL - 8    NED - 1    PER - 2    QLD - 42    RSA - 1    SA - 6    SGP - 1    TAS - 4    VIC - 110    WA - 6   

Players Names shown in RED - - indicate a provisional entry as fees have not been paid in full

^
ABRAMOVICH David  (QLD)
AINSWORTH Leonie  (ACT)
ALLE Adrian  (QLD)
ALVES Rena  (VIC)
ANDERSON Ian  (VIC)
ARMS Simon  (VIC)
ARMSTRONG Wendy  (AUS)
AVERS Lorraine  (VIC)
AVIS Adrienne  (NSW)
^
BALLARD Kerry  (NSW)
BALODIS Roslyn  (ACT)
BARRENGER Andrew  (TAS) .... Withdrawn Feb.16
BARWICK Bert  (NSW)
BARWICK Heather  (VIC)
BATES Max  (QLD)
BENSON Cathy  (NSW)
BIDDLE Don  (NSW)
BILTON Peter  (QLD)
BINDON Dennis  (NSW)
BLACKBURNE Kim  (NSW)
BOJOVIC Sekula  (NSW)
BONDAR Sergey  (RUS) .... Withdrawn Feb.10
BREADMORE Timothy  (AUS)
BROADBENT Jarrod  (VIC)
BROPHY Phil  (VIC)
BUSBY Glenn  (VIC)
BUTLER John  (NSW)
BUZZA Judith  (VIC)
BYRNE Max  (TAS)
^
CADMAN David  (SA)
CALLANAN Tim  (VIC)
CAMPLING Carol  (NSW)
CASSEL Diane  (NSW)
CAVE Christine  (NSW)
CHING_MEGO Oscar  (PER)
COLLEY John  (NSW)
COLLINS Nola  (QLD)
CONNOLLY James  (VIC)
COWLEY Wayne  (VIC)
CRUMP Kevin  (QLD)
CYPRIEN Kerryn  (QLD)
^
DAVIS Colin  (VIC)
DAVIS Rosemary  (VIC)
DESTRADI Steve  (AUS)   no entry form received
DEUTSCH-WATSON Ulrike  (QLD)
DICK Ken  (VIC)
DIGHTON Peter  (QLD)
DUFFY-BURGESS Marietta  (NZL)
DUNN Michael  (NSW)
DURKIN Peter  (VIC)
^
EDEN Ben  (VIC)
ETHERINGTON Mike  (NSW)
EVANS David  (QLD)
EVANS Mike  (QLD)
^
FAUX Bert  (VIC)
FELIUS Marc  (NED)
FERGUSON Bruce  (VIC)
FERGUSON Sue  (VIC)
FEYER Mark  (NSW)
FIDLER Julie  (VIC)
FINE Stephen  (QLD)
FLINDELL Glen  (VIC)
FLOOD Anthony  (VIC)
FORD Mike  (QLD)
FOSTER Brenda  (NSW)
FOTHERINGHAM Ann  (VIC)
FROELICH Peter  (QLD)
FRY James  (VIC)
FRYDAY Alan  (VIC)
FURNESS Ray  (SA)
^
GAMBARO Dom  (VIC)
GARD Peter  (VIC)
GEBBERT Kurt  (VIC)
GEMMEL Isabelle  (GER)
GIANNAKOPOULOS Demetra  (VIC)
GIBSON Robert  (QLD)
GODDARD Sara  (NSW)
GORDON Mary  (NSW)
GRADWELL John  (QLD)
GRAHAM David  (NSW)
GRANT Roger  (WA)
GREEN Kevin  (VIC)
GRIFFITH Lou  (VIC)
GUERINI Alberto  (ITA) .... Withdrawn Feb.02
^
HAINES Rob  (VIC)
HAMBLETON Ron  (QLD)
HAMPTON Peter  (NZL)
HANBURY-BROWN Robert  (NSW)
HANCY Judy  (VIC)
HARDY Mark  (ACT)
HARRIS Margaret  (VIC)
HARRISON Wendy  (VIC)
HEADLAND Barry  (QLD)
HEMPSTEAD Philip  (NZL)
HIGGS Phil  (ACT)
HOBSON Terry  (VIC)
HOCKING Alan  (QLD)
HOLGATE Colin  (ACT)
HOWARD May  (ACT)
HOWARD Mike  (SA)
HOWES Bob  (VIC)
HUGHES David  (VIC)
HUGHES Robert  (VIC)
HURTADO Cielo  (PER)
^
IRVINE Greg  (VIC)
^
JAMIESON Sue  (NZL)
JENKINS Peter  (VIC)
JOHNS Jan  (QLD)
JUNGWIRTH Tamara  (VIC)
^
KERWICK Sheryl  (VIC)
KING Ian  (NSW)
KING Mary  (VIC)
KLEVERLAAN Paul  (VIC)
KODELA Peter  (NSW)
KOVACS Steven  (AUS)
KRONK Dennis  (QLD)
KURTI Agim  (AUS)
KUTHAN Libor  (VIC)
^
LONERGAN Kerry  (QLD)
LONERGAN Kevin  (SA)
LOVEGROVE Warren  (NZL)
^
MAASS Hans  (TAS)
MACK Mary  (VIC)
MADDERN Dennis  (VIC)
MADDISON Yvonne  (WA)
MAGNUS Frank  (WA)
MAHER John  (VIC)
MAISEY Quentin  (NZL)
MALKOUN Anthony  (VIC)
MANSFIELD John  (VIC)
MARCHANT Brett  (VIC)
MARCHANT John  (VIC)
MARSHALL Gary  (NSW)
MARTIN Andrew  (AUS)
MCCLAY Gavin  (VIC)
MCGHIE Norma  (QLD)
MCGRATH Geoff  (QLD)
MCKAY Heather  (ACT)
MCKELLAR Vivienne  (AUS)
MCKENZIE Rod  (VIC)
MCLEAN Terry  (VIC)
MCLELLAN Terry  (QLD)
MEGGS Jill  (VIC)
MERIGOUX Alice  (VIC)
MIHELYI Dennis  (VIC)
MILLEN Wayne  (WA)
MITCHELL John  (VIC)
MOLONEY Patrick  (ACT)
MORGAN Mandy  (VIC)
MORGAN Owen  (QLD)
MORGAN Robert  (NSW)
MORTIMER Lyn  (QLD)
MOUSSA Tarek  (EGY)
MUIR Helen  (WA)
MURPHY Julie  (VIC)
MYERS Edward  (VIC)
MYERS Stephen  (VIC)
^
NAUDE Leon  (NSW)
NEILANDS Adam  (AUS)   no entry form received
NESSELHAUF Marianne  (GER)
NICHOLLS Robert  (VIC)
^
O'MARA Chris  (QLD)
OLIVER Tim  (VIC)
OLSEN Matt  (NSW)
OWEN Stuart  (WA)
^
PACKHAM Steve  (VIC)
PASCOE Wayne  (NSW)
PATTERSON Kati  (VIC)
PEACOCK Scott  (VIC)
PEARCE Karen  (QLD)
PEARSON Malcolm  (VIC)
PENGELLY Linda  (VIC)
PHILP Cheryl  ()   no entry form received
PHILP Glen  (AUS)
PIETA Christopher  (VIC)
POLLOCK John  (QLD)
POLLOCK Susan  (QLD)
POUND Damien  (VIC)
PRAKASH Vikram  (IND)
PRATT Julie  (NSW)
PSALTIS John  (NSW)
PUSHKAREV Nikolay  (RUS) .... Withdrawn Feb.11
PYNE Michael  (NSW)
^
RAE Andrew  (VIC)
RANDLE Terry  (VIC)
RECHTMAN Bernard  (QLD)
REQUIRED Partner1  (VIC)
REQUIRED Partner2  (KOSH)
RHEINBERGER John  (NSW)
RICHARDSON Norman  (NSW)
RIIPPA Timo  (VIC)
ROBERTS Linda  (QLD)
RODGERS Mina  (JPN)
RODWELL Neville  (ACT)
ROGERS Joyce  (VIC)
ROJAHN Martin  (VIC)
ROSAR Till  (GER)
ROUSE Anne  (NSW)
ROUSE David  (NSW)
RUSSELL Michael  (QLD)
^
SALE Bill  (VIC)
SAMMASSIMO Alfonso  (VIC)
SAVILLE Anne  (VIC)
SCHMIDT Barry  (VIC)
SCOTT Leanne  (VIC)
SEBEK Rod  (VIC)
SEEMAN Philip  (NZL)
SHARP Stephen  (VIC)
SILVESTRI Daniel  (AUS)
SIMPSON June  (VIC)
SJOSTROM Kim  (VIC)
SOCRATOUS Nina  (VIC)
SOCRATOUS Vasilis  (VIC)
SOLIN Rodney  (AUS)
SOLOMONS Kenneth  (NSW)
SPINKS Greg  (VIC)
SPRAGGON Roger  (NSW)
STANLEY Leon  (VIC)
STANTON Gary  (VIC)
STEINHARDT Robert  (VIC)
STEPHENS John  (AUS)
STICKA Graeme  (NSW)
STOKES Peter  (NZL)
STRUPL Tony  (VIC)
SUMMERS Shaun  (TAS)
SUMMONS Timothy  (VIC)
SWAYSLAND Leanne  (NSW)
SWINGLER Alan  (VIC)
^
TAN Xu-Teng  (SGP)
TAYLOR Jill  (QLD)
THEODOR George  (AUS)   no entry form received
THOMAS Ian  (VIC)
THOMAS Susan  (VIC)
THOMSON Rohan  (AUS)
TIFFIN Elizabeth  (NSW)
TRILLER Stephan  (GER)
TUNBRIDGE David  (TAS)
TURNATURI Paul  (VIC)
^
VAN_PEPERZEEL Heather  (QLD)
VEVERKA Mike  (QLD)
VICKERY Michael  (NSW)
^
WALKER John  (QLD)
WALSH Alan  (NSW)
WALTER Susanne  (VIC)
WARD Pauline  (SA)
WATTS Russell  (VIC)
WAYGOOD Gordon  (NSW)
WEEKS Charmaine  (VIC)
WENZEL Claude  (QLD)
WEST Ray  (QLD)
WESTWOOD Greg  (NSW)
WHITAKER Shirley  (VIC)
WILKINSON Clive  (NSW)
WILSON Peter  (RSA)
WONG Lai_Lai  (HKG)
WOOD Bryan  (VIC)
WOOD Janice  (QLD)
WORLAND Helen  (NSW)
WORLAND Ian  (NSW)
WOTHERSPOON John  (VIC)
^
YONG Steven  (VIC)
YOUNG Ernest  (QLD)
YOUNG Henry  (SA)
YOUNG Morgan  (VIC)
^
ZAHRA John  (VIC)

AUS - Australia    ACT - ACT    EGY - Egypt    GER - Germany   
HKG - Hong Kong    IND - India    JPN - Japan    KOSH - KOSH    NSW - New South Wales   
NZL - New Zealand    NED - Netherlands    PER - Peru    QLD - Queensland    RSA - South Africa   
SA - South Australia    SGP - Singapore    TAS - Tasmania    VIC - Victoria    WA - Western Australia   


Event Lists as of Sunday, February 19 2017 - 20:33

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45  46  47  48  49  50  51 

^Event 1. 35 MENS SINGLES

1   FELIUS Marc   (NED)
2   FLINDELL Glen   (VIC)
3   FRY James   (VIC)
4   KURTI Agim   (AUS)
5   MOUSSA Tarek   (EGY)
6   NEILANDS Adam   (AUS)
7   PRAKASH Vikram   (IND)
8   SUMMERS Shaun   (TAS)
9   TAN Xu-Teng   (SGP)

^Event 2. 40 MENS SINGLES

1   CALLANAN Tim   (VIC)
2   CONNOLLY James   (VIC)
3   MARCHANT Brett   (VIC)
4   MCCLAY Gavin   (VIC)
5   ROSAR Till   (GER)
6   SAMMASSIMO Alfonso   (VIC)
7   SILVESTRI Daniel   (AUS)
8   TURNATURI Paul   (VIC)
9   YONG Steven   (VIC)
10   YOUNG Morgan   (VIC)

^Event 3. 45 MENS SINGLES

1   BROADBENT Jarrod   (VIC)
2   DESTRADI Steve   (AUS)
3   FEYER Mark   (NSW)
4   HUGHES David   (VIC)
5   KLEVERLAAN Paul   (VIC)
6   KOVACS Steven   (AUS)
7   LOVEGROVE Warren   (NZL)
8   MALKOUN Anthony   (VIC)
9   MARSHALL Gary   (NSW)
10   O'MARA Chris   (QLD)
11   OLSEN Matt   (NSW)
12   PEACOCK Scott   (VIC)
13   PHILP Glen   (AUS)
14   POUND Damien   (VIC)
15   RIIPPA Timo   (VIC)
16   STRUPL Tony   (VIC)
17   ZAHRA John   (VIC)

^Event 4. 50 MENS SINGLES

1   BREADMORE Timothy   (AUS)
2   EDEN Ben   (VIC)
3   ETHERINGTON Mike   (NSW)
4   EVANS David   (QLD)
5   GAMBARO Dom   (VIC)
6   HEMPSTEAD Philip   (NZL)
7   MARTIN Andrew   (AUS)
8   MCKENZIE Rod   (VIC)
9   ROUSE David   (NSW)
10   RUSSELL Michael   (QLD)
11   SEBEK Rod   (VIC)
12   SHARP Stephen   (VIC)
13   SPINKS Greg   (VIC)
14   THOMSON Rohan   (AUS)
15   VEVERKA Mike   (QLD)
16   VICKERY Michael   (NSW)
17   WESTWOOD Greg   (NSW)
18   WOTHERSPOON John   (VIC)

^Event 5. 55 MENS SINGLES

1   ANDERSON Ian   (VIC)
2   ARMS Simon   (VIC)
3   BILTON Peter   (QLD)
4   COLLEY John   (NSW)
5   DIGHTON Peter   (QLD)
6   FERGUSON Bruce   (VIC)
7   FORD Mike   (QLD)
8   GARD Peter   (VIC)
9   HARDY Mark   (ACT)
10   KUTHAN Libor   (VIC)
11   MYERS Edward   (VIC)
12   OLIVER Tim   (VIC)
13   PEARSON Malcolm   (VIC)
14   SEEMAN Philip   (NZL)
15   SJOSTROM Kim   (VIC)
16   SPRAGGON Roger   (NSW)
17   STOKES Peter   (NZL)
18   THEODOR George   (AUS)
19   WILSON Peter   (RSA)

^Event 6. 60 MENS SINGLES

1   BOJOVIC Sekula   (NSW)
2   BROPHY Phil   (VIC)
3   BUSBY Glenn   (VIC)
4   DAVIS Colin   (VIC)
5   FINE Stephen   (QLD)
6   FURNESS Ray   (SA)
7   GIBSON Robert   (QLD)
8   HAMPTON Peter   (NZL)
9   HANBURY-BROWN Robert   (NSW)
10   HOBSON Terry   (VIC)
11   HOLGATE Colin   (ACT)
12   HOWARD Mike   (SA)
13   MADDERN Dennis   (VIC)
14   MAHER John   (VIC)
15   MCLEAN Terry   (VIC)
16   MIHELYI Dennis   (VIC)
17   MYERS Stephen   (VIC)
18   NAUDE Leon   (NSW)
19   OWEN Stuart   (WA)
20   PACKHAM Steve   (VIC)
21   PASCOE Wayne   (NSW)
22   PIETA Christopher   (VIC)
23   PSALTIS John   (NSW)
24   ROJAHN Martin   (VIC)
25   SCHMIDT Barry   (VIC)
26   SOLOMONS Kenneth   (NSW)
27   STEINHARDT Robert   (VIC)
28   TRILLER Stephan   (GER)
29   TUNBRIDGE David   (TAS)
30   WILKINSON Clive   (NSW)
31   WOOD Bryan   (VIC)

^Event 7. 65 MENS SINGLES

1   BATES Max   (QLD)
2   CHING_MEGO Oscar   (PER)
3   DICK Ken   (VIC)
4   GRAHAM David   (NSW)
5   JENKINS Peter   (VIC)
6   KRONK Dennis   (QLD)
7   MAISEY Quentin   (NZL)
8   MORGAN Owen   (QLD)
9   NICHOLLS Robert   (VIC)
10   POLLOCK John   (QLD)
11   RAE Andrew   (VIC)
12   SOLIN Rodney   (AUS)
13   STANTON Gary   (VIC)
14   STICKA Graeme   (NSW)
15   THOMAS Ian   (VIC)
16   WATTS Russell   (VIC)

^Event 8. 70 MENS SINGLES

1   CADMAN David   (SA)
2   GREEN Kevin   (VIC)
3   HAINES Rob   (VIC)
4   HIGGS Phil   (ACT)
5   MCLELLAN Terry   (QLD)
6   MOLONEY Patrick   (ACT)
7   MORGAN Robert   (NSW)
8   PYNE Michael   (NSW)
9   RHEINBERGER John   (NSW)
10   RODWELL Neville   (ACT)
11   SALE Bill   (VIC)
12   WALSH Alan   (NSW)
13   WEST Ray   (QLD)

^Event 9. 75 MENS SINGLES

1   BIDDLE Don   (NSW)
2   BINDON Dennis   (NSW)
3   BUTLER John   (NSW)
4   GRADWELL John   (QLD)
5   HOWES Bob   (VIC)
6   KODELA Peter   (NSW)
7   MANSFIELD John   (VIC)
8   MCGRATH Geoff   (QLD)
9   RANDLE Terry   (VIC)
10   STEPHENS John   (AUS)
11   SWINGLER Alan   (VIC)
12   WALKER John   (QLD)
13   WAYGOOD Gordon   (NSW)

^Event 10. 80 MENS SINGLES

1   ABRAMOVICH David   (QLD)
2   CRUMP Kevin   (QLD)
3   FLOOD Anthony   (VIC)
4   FROELICH Peter   (QLD)
5   GEBBERT Kurt   (VIC)
6   HAMBLETON Ron   (QLD)
7   HOCKING Alan   (QLD)
8   KING Ian   (NSW)
9   MARCHANT John   (VIC)
10   RECHTMAN Bernard   (QLD)
11   RICHARDSON Norman   (NSW)
12   STANLEY Leon   (VIC)
13   WENZEL Claude   (QLD)

^Event 11. 85 MENS SINGLES

1   ALLE Adrian   (QLD)
2   BARWICK Bert   (NSW)
3   BYRNE Max   (TAS)
4   HEADLAND Barry   (QLD)
5   LONERGAN Kevin   (SA)
6   MAASS Hans   (TAS)
7   YOUNG Henry   (SA)

^Event 12. 35 WOMENS SINGLES

^Event 13. 40 WOMENS SINGLES

^Event 14. 45 WOMENS SINGLES

1   CYPRIEN Kerryn   (QLD)
2   GEMMEL Isabelle   (GER)
3   GIANNAKOPOULOS Demetra   (VIC)
4   JUNGWIRTH Tamara   (VIC)
5   PEARCE Karen   (QLD)
6   RODGERS Mina   (JPN)

^Event 15. 50 WOMENS SINGLES

1   ARMSTRONG Wendy   (AUS)
2   BENSON Cathy   (NSW)
3   CASSEL Diane   (NSW)
4   DEUTSCH-WATSON Ulrike   (QLD)
5   MEGGS Jill   (VIC)
6   MURPHY Julie   (VIC)
7   ROBERTS Linda   (QLD)
8   ROUSE Anne   (NSW)
9   WONG Lai_Lai   (HKG)
10   WOOD Janice   (QLD)

^Event 16. 55 WOMENS SINGLES

1   BALODIS Roslyn   (ACT)
2   HARRISON Wendy   (VIC)
3   HURTADO Cielo   (PER)
4   LONERGAN Kerry   (QLD)
5   PHILP Cheryl   ()
6   SCOTT Leanne   (VIC)

^Event 17. 60 WOMENS SINGLES

1   AINSWORTH Leonie   (ACT)
2   BUZZA Judith   (VIC)
3   DAVIS Rosemary   (VIC)
4   DUFFY-BURGESS Marietta   (NZL)
5   GODDARD Sara   (NSW)
6   HOWARD May   (ACT)
7   MCKELLAR Vivienne   (AUS)
8   MORTIMER Lyn   (QLD)
9   NESSELHAUF Marianne   (GER)
10   WEEKS Charmaine   (VIC)

^Event 18. 65 WOMENS SINGLES

1   AVIS Adrienne   (NSW)
2   BALLARD Kerry   (NSW)
3   JAMIESON Sue   (NZL)
4   KERWICK Sheryl   (VIC)
5   SOCRATOUS Nina   (VIC)
6   VAN_PEPERZEEL Heather   (QLD)
7   WALTER Susanne   (VIC)
8   WORLAND Helen   (NSW)

^Event 19. 70 WOMENS SINGLES

1   AVERS Lorraine   (VIC)
2   BARWICK Heather   (VIC)
3   BLACKBURNE Kim   (NSW)
4   CAMPLING Carol   (NSW)
5   HARRIS Margaret   (VIC)
6   JOHNS Jan   (QLD)
7   MADDISON Yvonne   (WA)
8   PRATT Julie   (NSW)

^Event 20. 75 WOMENS SINGLES

1   GORDON Mary   (NSW)
2   HANCY Judy   (VIC)
3   KING Mary   (VIC)
4   MCGHIE Norma   (QLD)
5   MCKAY Heather   (ACT)
6   MUIR Helen   (WA)
7   SIMPSON June   (VIC)
8   TAYLOR Jill   (QLD)

^Event 21. 80 WOMENS SINGLES

1   COLLINS Nola   (QLD)
2   FOTHERINGHAM Ann   (VIC)
3   ROGERS Joyce   (VIC)
4   WHITAKER Shirley   (VIC)

^Event 22. 35 MENS DOUBLES

1   ARMS Simon & FRY James   (VIC)  (VIC)
2   FELIUS Marc & _______________   (NED)  ( )
3   KURTI Agim & STRUPL Tony   (AUS)  (VIC)
4   SUMMERS Shaun & _______________   (TAS)  ( )

^Event 23. 40 MENS DOUBLES

1   CALLANAN Tim & MALKOUN Anthony   (VIC)  (VIC)
2   MCCLAY Gavin & _______________   (VIC)  ( )
3   SAMMASSIMO Alfonso & YOUNG Morgan   (VIC)  (VIC)

^Event 24. 45 MENS DOUBLES

1   HEMPSTEAD Philip & LOVEGROVE Warren   (NZL)  (NZL)
2   KLEVERLAAN Paul & O'MARA Chris   (VIC)  (QLD)
3   OLSEN Matt & POUND Damien   (NSW)  (VIC)
4   PHILP Glen & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (AUS)  ( )

^Event 25. 50 MENS DOUBLES

1   BILTON Peter & SHARP Stephen   (QLD)  (VIC)
2   BREADMORE Timothy & _______________   (AUS)  ( )
3   EVANS David & RUSSELL Michael   (QLD)  (QLD)
4   GARD Peter & STOKES Peter   (VIC)  (NZL)
5   MCKENZIE Rod & SEBEK Rod   (VIC)  (VIC)
6   VICKERY Michael & WESTWOOD Greg   (NSW)  (NSW)

^Event 26. 55 MENS DOUBLES

1   ARMS Simon & FERGUSON Bruce   (VIC)  (VIC)
2   BUSBY Glenn & WILSON Peter   (VIC)  (RSA)
3   COLLEY John & SPRAGGON Roger   (NSW)  (NSW)
4   DIGHTON Peter & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (QLD)  ( )
5   FORD Mike & PEARSON Malcolm   (QLD)  (VIC)
6   GARD Peter & SEEMAN Philip   (VIC)  (NZL)
7   GRANT Roger & MYERS Edward   (WA)  (VIC)
8   HANBURY-BROWN Robert & PSALTIS John   (NSW)  (NSW)

^Event 27. 60 MENS DOUBLES

1   COWLEY Wayne & HAMPTON Peter   (VIC)  (NZL)
2   DUNN Michael & GIBSON Robert   (NSW)  (QLD)
3   EVANS Mike & OWEN Stuart   (QLD)  (WA)
4   FURNESS Ray & HOLGATE Colin   (SA)  (ACT)
5   HANBURY-BROWN Robert & PSALTIS John   (NSW)  (NSW)
6   HOBSON Terry & MCLEAN Terry   (VIC)  (VIC)
7   KRONK Dennis & MORGAN Owen   (QLD)  (QLD)
8   MADDERN Dennis & _______________   (VIC)  ( )
9   MIHELYI Dennis & PIETA Christopher   (VIC)  (VIC)
10   MYERS Stephen & PACKHAM Steve   (VIC)  (VIC)
11   PASCOE Wayne & TUNBRIDGE David   (NSW)  (TAS)
12   SOLOMONS Kenneth & WILKINSON Clive   (NSW)  (NSW)
13   STEINHARDT Robert & _______________   (VIC)  ( )

^Event 28. 65 MENS DOUBLES

1   BATES Max & MAISEY Quentin   (QLD)  (NZL)
2   DURKIN Peter & SUMMONS Timothy   (VIC)  (VIC)
3   EVANS Mike & _______________   (QLD)  ( )
4   FAUX Bert & STANTON Gary   (VIC)  (VIC)
5   GRAHAM David & MORGAN Robert   (NSW)  (NSW)
6   JENKINS Peter & RAE Andrew   (VIC)  (VIC)
7   KRONK Dennis & MORGAN Owen   (QLD)  (QLD)
8   NICHOLLS Robert & WORLAND Ian   (VIC)  (NSW)
9   SOCRATOUS Vasilis & _______________   (VIC)  ( )
10   STICKA Graeme & _______________   (NSW)  ( )
11   THOMAS Ian & WATTS Russell   (VIC)  (VIC)

^Event 29. 70 MENS DOUBLES

1   BUTLER John & CADMAN David   (NSW)  (SA)
2   FRYDAY Alan & GREEN Kevin   (VIC)  (VIC)
3   HAINES Rob & _______________   (VIC)  ( )
4   HIGGS Phil & MOLONEY Patrick   (ACT)  (ACT)
5   HUGHES Robert & MANSFIELD John   (VIC)  (VIC)
6   MAGNUS Frank & MILLEN Wayne   (WA)  (WA)
7   MCLELLAN Terry & WALSH Alan   (QLD)  (NSW)
8   MORGAN Robert & SALE Bill   (NSW)  (VIC)
9   PYNE Michael & WEST Ray   (NSW)  (QLD)
10   RHEINBERGER John & _______________   (NSW)  ( )

^Event 30. 75 MENS DOUBLES

1   BIDDLE Don & WAYGOOD Gordon   (NSW)  (NSW)
2   BINDON Dennis & HUGHES Robert   (NSW)  (VIC)
3   BUTLER John & SWINGLER Alan   (NSW)  (VIC)
4   GRADWELL John & MCGRATH Geoff   (QLD)  (QLD)
5   STEPHENS John & WALKER John   (AUS)  (QLD)

^Event 31. 80 MENS DOUBLES

1   ABRAMOVICH David & YOUNG Henry   (QLD)  (SA)
2   BARWICK Bert & BYRNE Max   (NSW)  (TAS)
3   CRUMP Kevin & KING Ian   (QLD)  (NSW)
4   FROELICH Peter & RICHARDSON Norman   (QLD)  (NSW)
5   GEBBERT Kurt & STANLEY Leon   (VIC)  (VIC)
6   HAMBLETON Ron & HOCKING Alan   (QLD)  (QLD)
7   HEADLAND Barry & _______________   (QLD)  ( )
8   MITCHELL John & WENZEL Claude   (VIC)  (QLD)

^Event 32. 35 WOMENS DOUBLES

1   ARMSTRONG Wendy & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (AUS)  ( )
2   DEUTSCH-WATSON Ulrike & PEARCE Karen   (QLD)  (QLD)

^Event 33. 40 WOMENS DOUBLES

^Event 34. 45 WOMENS DOUBLES

1   CASSEL Diane & PEARCE Karen   (NSW)  (QLD)
2   CYPRIEN Kerryn & ROBERTS Linda   (QLD)  (QLD)
3   MURPHY Julie & SAVILLE Anne   (VIC)  (VIC)

^Event 35. 50 WOMENS DOUBLES

1   BENSON Cathy & ROUSE Anne   (NSW)  (NSW)
2   CASSEL Diane & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (NSW)  ( )
3   FOSTER Brenda & MEGGS Jill   (NSW)  (VIC)
4   LONERGAN Kerry & ROBERTS Linda   (QLD)  (QLD)
5   WONG Lai_Lai & _______________   (HKG)  ( )
6   WOOD Janice & _______________   (QLD)  ( )

^Event 36. 55 WOMENS DOUBLES

1   BALODIS Roslyn & SWAYSLAND Leanne   (ACT)  (NSW)
2   FERGUSON Sue & _______________   (VIC)  ( )
3   FIDLER Julie & THOMAS Susan   (VIC)  (VIC)
4   HARRISON Wendy & SCOTT Leanne   (VIC)  (VIC)
5   HURTADO Cielo & _______________   (PER)  ( )
6   LONERGAN Kerry & Partner nominated (Note: partner has not yet entered)   (QLD)  ( )
7   MACK Mary & SOCRATOUS Nina   (VIC)  (VIC)

^Event 37. 60 WOMENS DOUBLES

1   AINSWORTH Leonie & HOWARD May   (ACT)  (ACT)
2   BUZZA Judith & GODDARD Sara   (VIC)  (NSW)
3   CAVE Christine & TIFFIN Elizabeth   (NSW)  (NSW)
4   DUFFY-BURGESS Marietta & MCKELLAR Vivienne   (NZL)  (AUS)
5   KERWICK Sheryl & MORGAN Mandy   (VIC)  (VIC)
6   NESSELHAUF Marianne & _______________   (GER)  ( )
7   WEEKS Charmaine & _______________   (VIC)  ( )

^Event 38. 65 WOMENS DOUBLES

1   ALVES Rena & JAMIESON Sue   (VIC)  (NZL)
2   AVIS Adrienne & WORLAND Helen   (NSW)  (NSW)
3   BALLARD Kerry & WALTER Susanne   (NSW)  (VIC)
4   POLLOCK Susan & VAN_PEPERZEEL Heather   (QLD)  (QLD)

^Event 39. 70 WOMENS DOUBLES

1   AVERS Lorraine & _______________   (VIC)  ( )
2   BARWICK Heather & PENGELLY Linda   (VIC)  (VIC)
3   BLACKBURNE Kim & GORDON Mary   (NSW)  (NSW)
4   CAMPLING Carol & HARRIS Margaret   (NSW)  (VIC)
5   GRIFFITH Lou & PATTERSON Kati   (VIC)  (VIC)
6   JOHNS Jan & TAYLOR Jill   (QLD)  (QLD)
7   MADDISON Yvonne & PRATT Julie   (WA)  (NSW)

^Event 40. 75 WOMENS DOUBLES

1   HANCY Judy & MCGHIE Norma   (VIC)  (QLD)
2   KING Mary & WARD Pauline   (VIC)  (SA)
3   MCKAY Heather & TAYLOR Jill   (ACT)  (QLD)
4   MUIR Helen & SIMPSON June   (WA)  (VIC)

^Event 41. 80 WOMENS DOUBLES

1   COLLINS Nola & ROGERS Joyce   (QLD)  (VIC)
2   FOTHERINGHAM Ann & WHITAKER Shirley   (VIC)  (VIC)

^Event 42. 35 MIXED DOUBLES

^Event 43. 40 MIXED DOUBLES

1   GEMMEL Isabelle (F) & ROSAR Till (M)   (GER)  (GER)
2   IRVINE Greg (M) & MERIGOUX Alice (F)   (VIC)  (VIC)
3   MCCLAY Gavin (M) & ____________(F)   (VIC)  ( )
4   RODGERS Mina (F) & YOUNG Morgan (M)   (JPN)  (VIC)

^Event 44. 45 MIXED DOUBLES

1   CYPRIEN Kerryn (F) & Partner nominated (Note: partner has not yet entered) (M)   (QLD)  ( )
2   FOSTER Brenda (F) & O'MARA Chris (M)   (NSW)  (QLD)

^Event 45. 50 MIXED DOUBLES

1   ARMSTRONG Wendy (F) & RUSSELL Michael (M)   (AUS)  (QLD)
2   BENSON Cathy (F) & ROUSE David (M)   (NSW)  (NSW)
3   DEUTSCH-WATSON Ulrike (F) & EVANS David (M)   (QLD)  (QLD)
4   FIDLER Julie (F) & ____________(M)   (VIC)  ( )
5   GRANT Roger (M) & MURPHY Julie (F)   (WA)  (VIC)
6   MEGGS Jill (F) & SHARP Stephen (M)   (VIC)  (VIC)
7   WONG Lai_Lai (F) & ____________(M)   (HKG)  ( )

^Event 46. 55 MIXED DOUBLES

1   BALODIS Roslyn (F) & HOLGATE Colin (M)   (ACT)  (ACT)
2   BILTON Peter (M) & Partner nominated (Note: partner has not yet entered) (F)   (QLD)  ( )
3   BUSBY Glenn (M) & SWAYSLAND Leanne (F)   (VIC)  (NSW)
4   FERGUSON Sue (F) & HARDY Mark (M)   (VIC)  (ACT)
5   HARRISON Wendy (F) & STOKES Peter (M)   (VIC)  (NZL)
6   HURTADO Cielo (F) & ____________(M)   (PER)  ( )
7   SEEMAN Philip (M) & THOMAS Susan (F)   (NZL)  (VIC)

^Event 47. 60 MIXED DOUBLES

1   AINSWORTH Leonie (F) & MCLEAN Terry (M)   (ACT)  (VIC)
2   CAVE Christine (F) & DUNN Michael (M)   (NSW)  (NSW)
3   DUFFY-BURGESS Marietta (F) & OWEN Stuart (M)   (NZL)  (WA)
4   GIBSON Robert (M) & TIFFIN Elizabeth (F)   (QLD)  (NSW)
5   GODDARD Sara (F) & WILKINSON Clive (M)   (NSW)  (NSW)
6   HOWARD May (F) & YOUNG Ernest (M)   (ACT)  (QLD)
7   MCKELLAR Vivienne (F) & ____________(M)   (AUS)  ( )

^Event 48. 65 MIXED DOUBLES

1   ALVES Rena (F) & STANTON Gary (M)   (VIC)  (VIC)
2   AVIS Adrienne (F) & MAISEY Quentin (M)   (NSW)  (NZL)
3   BALLARD Kerry (F) & RAE Andrew (M)   (NSW)  (VIC)
4   JAMIESON Sue (F) & STICKA Graeme (M)   (NZL)  (NSW)
5   JENKINS Peter (M) & WALTER Susanne (F)   (VIC)  (VIC)
6   KERWICK Sheryl (F) & SUMMONS Timothy (M)   (VIC)  (VIC)
7   POLLOCK John (M) & POLLOCK Susan (F)   (QLD)  (QLD)
8   SOCRATOUS Nina (F) & SOCRATOUS Vasilis (M)   (VIC)  (VIC)
9   VAN_PEPERZEEL Heather (F) & YOUNG Ernest (M)   (QLD)  (QLD)
10   WORLAND Helen (F) & WORLAND Ian (M)   (NSW)  (NSW)

^Event 49. 70 MIXED DOUBLES

1   AVERS Lorraine (F) & SWINGLER Alan (M)   (VIC)  (VIC)
2   CADMAN David (M) & PRATT Julie (F)   (SA)  (NSW)
3   GRIFFITH Lou (F) & WEST Ray (M)   (VIC)  (QLD)
4   HARRIS Margaret (F) & RHEINBERGER John (M)   (VIC)  (NSW)
5   WARD Pauline (F) & ____________(M)   (SA)  ( )

^Event 50. 75 MIXED DOUBLES

1   BIDDLE Don (M) & SIMPSON June (F)   (NSW)  (VIC)
2   HANCY Judy (F) & WAYGOOD Gordon (M)   (VIC)  (NSW)
3   MILLEN Wayne (M) & MUIR Helen (F)   (WA)  (WA)

^Event 51. 80 MIXED DOUBLES

1   COLLINS Nola (F) & HOCKING Alan (M)   (QLD)  (QLD)
2   RICHARDSON Norman (M) & ROGERS Joyce (F)   (NSW)  (VIC)
3   WENZEL Claude (M) & WHITAKER Shirley (F)   (QLD)  (VIC)
4   YOUNG Henry (M) & ____________(F)   (SA)  ( )